Offering you a complete choice of products which include airtac double acting cylinder - sc50x500, vacuum generator vn-10-h-t3-pq2-vq2-rq2, airtac mg: mini cylinder,double acting type- mg25x75sg, smc vt307 smc solenoid valve, festo vacuum generators 1mm vad-1/4 and cdq2b16-15d mz-xc8 compact cylinder smc.
₹ 4471 / Piece Get Latest Price
| Piston Diameter | 50mm |
| Compressor Type | Standard tie-rod pneumatic cylinder double acting |
| Usage/Application | Pneumatic |
| Bore Size | 50mm bore 500mm stroke |
| Mounting | as standared |
| Dimension | 50mm bore 500mm stroke |
| Features | Standard tie-rod pneumatic cylinder double acting 50mm bore 500mm stroke without magnet TPU seal mat |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 1605 / Piece Get Latest Price
| Generator Type | Ejector |
| Vacuum Level | 3.1 bar |
| No Of Ejectors | Laval nozzle. 0.95 mm |
₹ 1750 / Piece Get Latest Price
| Brand | Airtac |
| Piston Diameter | 25mm |
| Model Name/Number | MG25X75-S-G |
| Material | Mini cylinder,double acting type,25mm bore,75mm stroke,with magnet,G thread type |
| Cylinder Capacity | Mini cylinder,double acting type,25mm bore,75mm stroke,with magnet,G thread type |
| Stroke | 5mm bore,75mm stroke |
| Available Speed Range | as standared |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 2302 / Piece Get Latest Price
| Series | SY |
| Valve Size | 1/4 inch |
| Valve Function | 3/2 Way |
| Port Size | M5 |
| Medium | Compressed Air |
| Mounting | Base Mounted |
| Actuation | Single Solenoid |
₹ 13367 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Industrial |
₹ 3815 / Piece Get Latest Price
| Material | Aluminium |
₹ 1370 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
R.B. Singh (Owner)
Vexa International
Ground Floor, Q - 053, Defence Empire Colony 1, Dadri Road, Tilpatta Golchakker, Near Tilpata, Villege
Greater Noida - 201306, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh, India