Offering you a complete choice of products which include 6es72231hf220xa8, 6es72231pm220xa8, 6es72231bl220xa8, 6es72231bh220xa8, 6es72231bf220xa8 and 6es72221hf220xa8.
₹ 14000 / Piece Get Latest Price
| Product Series | S7-200 SMART |
| Number of Digital Inputs (DI) | 4 |
| Number of Digital Outputs (DO) | 4 |
| Supply Voltage | 24V DC |
| Output Type | Relay |
| Work Memory | IO module |
| Communication Protocol | PROFIBUS, Ethernet/IP |
₹ 36000 / Piece Get Latest Price
| Product Series | S7-200 SMART |
| Number of Digital Inputs (DI) | 32 |
| Number of Digital Outputs (DO) | 32 |
| Supply Voltage | 24V DC |
| Output Type | Relay |
| Work Memory | I/O Module |
| Communication Protocol | PROFIBUS, MPI/PPI, Ethernet/IP |
₹ 22000 / Piece Get Latest Price
| Product Series | S7-200 SMART |
| Number of Digital Inputs (DI) | 16 |
| Number of Digital Outputs (DO) | 16 |
| Supply Voltage | 24V DC |
| Output Type | Transistor (DC) |
| Work Memory | Digital Input/Output Module |
| Communication Protocol | PROFIBUS |
₹ 28000 / Piece Get Latest Price
| Product Series | S7-200 SMART |
| Number of Digital Inputs (DI) | 8 |
| Number of Digital Outputs (DO) | 8 |
| Supply Voltage | 24V DC |
| Output Type | Transistor (DC) |
| Work Memory | expand I/O |
| Communication Protocol | PROFIBUS |
₹ 15000 / Piece Get Latest Price
| Product Series | S7-200 SMART |
| Number of Digital Inputs (DI) | 4 |
| Number of Digital Outputs (DO) | 4 |
| Supply Voltage | 24V DC |
| Output Type | Transistor (DC) |
| Communication Protocol | PROFIBUS |
₹ 23000 / Piece Get Latest Price
| Product Series | S7-200 SMART |
| Number of Digital Inputs (DI) | 8 |
| Supply Voltage | 24V DC |
| Output Type | Relay |
| Communication Protocol | PROFIBUS |
₹ 17000 / Piece Get Latest Price
| Product Series | S7-200 SMART |
| Number of Digital Outputs (DO) | 8 |
| Supply Voltage | 24V DC |
| Output Type | Transistor (DC) |
| Work Memory | digital output module |
| Communication Protocol | AS-Interface |
₹ 17000 / Piece Get Latest Price
| Product Series | S7-200 SMART |
| Number of Digital Inputs (DI) | 16 |
| Supply Voltage | 24V DC |
| Output Type | Digital Input Expansion Module |
| Communication Protocol | AS-Interface |
₹ 13000 / Piece Get Latest Price
| Product Series | S7-200 SMART |
| Number of Digital Inputs (DI) | 8 |
| Supply Voltage | 24V DC |
| Output Type | digital input modu;e |
| Work Memory | 1 MB |
| Communication Protocol | PROFIBUS |
₹ 36000 / Piece Get Latest Price
| Product Series | S7-200 SMART |
| Number of Digital Inputs (DI) | 4 Analog Input |
| Supply Voltage | 24V DC |
| Output Type | Analog Input Module |
| Communication Protocol | MPI/PPI, PROFIBUS, Ethernet/IP |
₹ 25000 / Piece Get Latest Price
| Product Series | S7-200 SMART |
| Number of Digital Inputs (DI) | 2 analog inputs (RTD/Resistance) |
| Supply Voltage | 24V DC |
| Output Type | analog input expansion module |
| Work Memory | analog input expansion module |
| Communication Protocol | PROFIBUS, Ethernet/IP, MPI/PPI |
₹ 25000 / Piece Get Latest Price
| Product Series | S7-200 SMART |
| Number of Digital Inputs (DI) | 16 |
| Number of Digital Outputs (DO) | 16 |
| Supply Voltage | 24V DC |
| Output Type | Relay |
| Work Memory | I/O Module |
| Communication Protocol | Ethernet/IP, MPI/PPI, PROFIBUS |
₹ 33000 / Piece Get Latest Price
| Product Series | S7-200 SMART |
| Number of Digital Inputs (DI) | 32 |
| Number of Digital Outputs (DO) | 32 |
| Supply Voltage | 24V DC |
| Output Type | IO Module |
| Communication Protocol | PROFIBUS |
₹ 23500 / Piece Get Latest Price
| Product Series | S7-200 SMART |
| Number of Digital Inputs (DI) | Analog Inputs 4 channels |
| Supply Voltage | 24V DC |
| Communication Protocol | PROFIBUS, MPI/PPI, Ethernet/IP |
₹ 26000 / Piece Get Latest Price
| Product Series | S7-200 SMART |
| Number of Digital Outputs (DO) | 2, Analog Output |
| Supply Voltage | 24V DC |
| Communication Protocol | PROFIBUS, MPI/PPI, Ethernet/IP |
₹ 22000 / Piece Get Latest Price
| Product Series | S7-200 SMART |
| Number of Digital Inputs (DI) | 4 |
| Supply Voltage | 24V DC |
| Output Type | Analog Input |
| Communication Protocol | Ethernet/IP, PROFIBUS, MPI/PPI |
₹ 23000 / Piece Get Latest Price
| Product Series | S7-200 SMART |
| Number of Digital Inputs (DI) | 8 |
| Number of Digital Outputs (DO) | 8 |
| Supply Voltage | 24V DC |
| Output Type | Relay |
| Work Memory | I/O Module |
| Communication Protocol | Ethernet/IP, Modbus RTU/TCP, PROFIBUS, MPI/PPI |
₹ 10000 / Piece Get Latest Price
| Product Series | S7-200 SMART |
| Number of Digital Inputs (DI) | o |
| Number of Digital Outputs (DO) | 4 |
| Supply Voltage | 24V DC |
| Output Type | Transistor (DC) |
₹ 29000 / Piece Get Latest Price
| Product Series | S7-200 SMART |
| Number of Digital Outputs (DO) | 4 analog output |
| Supply Voltage | 24V DC |
₹ 32000 / Piece Get Latest Price
| Product Series | S7-200 SMART |
| Number of Digital Inputs (DI) | Ananlog Input 8 |
| Supply Voltage | 24V DC |
| Output Type | Analog input |
₹ 35000 / Piece Get Latest Price
| Product Series | S7-200 SMART |
| Number of Digital Inputs (DI) | 4 |
| Supply Voltage | 24V DC |
| Work Memory | Input Module |
₹ 15000 / Piece Get Latest Price
| Product Series | S7-200 SMART |
| Number of Digital Inputs (DI) | output module |
| Number of Digital Outputs (DO) | 8 |
| Supply Voltage | 24V DC |
| Output Type | Relay |
₹ 28000 / Piece Get Latest Price
| Product Series | S7-200 SMART |
| Number of Digital Inputs (DI) | 8 |
| Number of Digital Outputs (DO) | Analog Input Module |
| Supply Voltage | 24V DC |
| Output Type | Its analog Input |
₹ 12000 / Piece Get Latest Price
| Product Series | S7-200 SMART |
| Number of Digital Inputs (DI) | Output Module |
| Number of Digital Outputs (DO) | 4 |
| Supply Voltage | 24V DC |
| Output Type | Relay |
| Work Memory | Output module |
₹ 56000 / Piece Get Latest Price
| Product Series | S7-200 SMART |
| Supply Voltage | 24V DC |
| Output Type | Positing Module |
R.B. Singh (Owner)
Vexa International
Ground Floor, Q - 053, Defence Empire Colony 1, Dadri Road, Tilpatta Golchakker, Near Tilpata, Villege
Greater Noida - 201306, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh, India