Our product range includes a wide range of schneider elau pac drive, siemens 6se6400-3tc07-5ed0, siemens et200s plc im151-7 6es71517aa210ab0, atv12hu22m2, lxm28au07m3x schneider and lxm26du07m3x schneider.
₹ 850000 / Piece Get Latest Price
| Power | 2 HP |
| Usage | for Industrial Machinery |
| Brand | Schneider |
| Model Name/Number | Elau |
| Input Voltage | 24VDC |
| Input Phase | Digital Input Output |
| Range of product | Pac Drive |
| Number of axis | 3 |
| Discrete input voltage type | DC |
| Discrete output number | 8 digital output |
₹ 32000 / Piece Get Latest Price
| Power Rating | 5.5 kW |
| Series | Sinamics G120 |
| Input Voltage | 440 V |
| Motor Power | 3 HP |
| Application | Conveyor |
| Part Name | Power Module |
₹ 40000 / Piece Get Latest Price
| Product Series | S7-1500 |
| Number of Digital Inputs (DI) | 12 |
| Number of Digital Outputs (DO) | 4 |
| Supply Voltage | 24V DC |
| Output Type | Relay |
| Work Memory | 64 KB |
₹ 16000 / Piece Get Latest Price
| Product Series | Altivar Machine ATV320 |
| Motor Power (HP) | 1 HP (0.75 kW) |
| Input Phase | Single Phase |
| Supply Voltage | 230 V |
₹ 17643 / Piece Get Latest Price
| Product Series | Easy Altivar 310 |
| Motor Power (HP) | 2 HP (1.5 kW) |
| Input Phase | Single Phase |
| Supply Voltage | 230 V |
₹ 36000 / Piece Get Latest Price
| Rated Power | 750 W |
| Input Phase | Three Phase |
₹ 18300 / Piece Get Latest Price
| Rated Power | 750 W |
| Input Phase | Three Phase |
₹ 44624 / Piece Get Latest Price
| Communication Protocols | Profibus |
| Output Type | Analog |
| Pulse Transmission Output | DC |
| Brand | SIEMENS |
| Manufacturer Series | 6ES7331-7KF02-0AB0 |
| I/O Points | 8 Analog inputs |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Number of Inputs | 8 |
Minimum order quantity: 1 Piece
R.B. Singh (Owner)
Vexa International
Ground Floor, Q - 053, Defence Empire Colony 1, Dadri Road, Tilpatta Golchakker, Near Tilpata, Villege
Greater Noida - 201306, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh, India