Prominent & Leading Wholesale Trader from Greater Noida, we offer omron ee-sx673-wr sensor, tl-w5mc1 inductive proximity sensor, e3x-na41 omron photoelectric switch, dw-ad-603-m8-12-pnp proximity sensor, e3z-d81 omron and a2ccpur21 mitsubishi plc.
₹ 500 / Piece Get Latest Price
| Sensing Mode | Through Beam |
| Sensing Distance | 5 m |
| Output Type | NPN |
| Supply Voltage | 12-24 V DC |
| Switching Output | NO + NC |
₹ 650 / Piece Get Latest Price
| Sensing Type | Capacitive |
| Sensing Distance | 4 mm |
| Output Type | PNP NC |
| Body Type | Rectangular |
| Supply Voltage | 12-24 V DC |
₹ 1250 / Piece Get Latest Price
| Sensing Mode | Through Beam |
| Sensing Distance | 10 m |
| Output Type | NPN |
| Supply Voltage | 12-24 V DC |
| Switching Output | NO + NC |
| Housing Type | Rectangular |
Minimum order quantity: 1 Piece
Omron photoelectric switch
₹ 950 / Piece Get Latest Price
| Sensing Distance | 8 mm |
| Type | Automotive Sensor |
| Usage | For Industrial |
| Body Material | Nickel Plated Brass |
| Brand | Contrinex |
| Sensor Type | Proximity sensor |
| Model Name/Number | DW-AD-603-M8-12-PNP NO |
| Usage/Application | Metal Sensing |
₹ 950 / Piece Get Latest Price
| Sensing Mode | Retro Reflective |
| Sensing Distance | 10 m |
| Output Type | NPN |
| Supply Voltage | 12-24 V DC |
| Switching Output | NO + NC |
| Housing Type | Rectangular |
₹ 45000 / Piece Get Latest Price
| Series | A2CCPUR21 |
| Controller Type | Compact PLC |
| No Of I O Points | 512 |
₹ 1350 / Piece Get Latest Price
| Sensing Mode | Retro Reflective |
| Sensing Distance | 100 mm |
| Output Type | NPN |
| Supply Voltage | 12-24 V DC |
| Switching Output | NO + NC |
E3Z-R81 photo electric switch
₹ 1500 / Piece Get Latest Price
| Sensing Mode | Retro Reflective |
| Sensing Distance | 15 m |
| Output Type | NPN |
₹ 1200 / Piece Get Latest Price
| Protection Rating | IP67 |
| Brand | Omron |
| Output Type | PNP |
Photoelectric sensor
₹ 1050 / Piece Get Latest Price
| Sensing Mode | Through Beam |
| Sensing Distance | 300 mm |
| Output Type | NPN |
E3Z-LL61 laser photoelectric sensor
₹ 6230 / Piece Get Latest Price
| Sensor Type | Through-Beam |
₹ 1600 / Piece Get Latest Price
| Sensor Type | Diffused |
₹ 10825 / Piece Get Latest Price
| Sensing Distance | 2 mm |
| Output Type | PNP NO |
| Body Type | Tubular M12 |
₹ 950 / Piece Get Latest Price
| Series | E2A |
| Sensor Type | Capacitive |
| Sensing Distance | 5–10 mm |
| Output Type | NPN |
₹ 450 / Piece Get Latest Price
| Usage | for Industrial |
| Sensing Distance | 2.5 mm |
| Output | NPN |
| Voltage | 30 V |
| Current | 5mA |
₹ 1375 / Piece Get Latest Price
| Sensing Distance | 5MM |
₹ 1470 / Piece Get Latest Price
| Sensing Mode | Retroreflective |
| Sensing Distance | 4000MM |
| Manufacturer: | Omron | |
| Product Category: | Photoelectric Sensors | |
| RoHS: | ||
| Sensing Method: | Retroreflective | |
| Sensing Distance: | 4000 mm | |
| Light Source: | Red LED | |
| Amplifier Type: | Built In | |
| Output Configuration: | NPN | |
| Connection Method: | M8 | |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C | |
| Maximum Operating Temperature: | + 55 C | |
| Brand: | Omron Automation and Safety | |
| Features: | Light ON / Dark ON | |
| Height: | 20 mm | |
| Length: | 43.5 mm | |
| Operating Supply Voltage: | 24 V | |
| Product Type: | Photoelectric Sensors | |
| Series: | E3Z | |
| 1 | ||
| Subcategory: | Sensors | |
| Width: | 10.8 mm | |
| Part # Aliases: | 1275749 E3ZR66 | |
| Unit Weight: | 20 g |
₹ 1240 / Piece Get Latest Price
| Sensor Type | Retro-Reflective |
₹ 2285 / Piece Get Latest Price
| Sensing Mode | Through Beam |
| Sensing Distance | 10 m |
| Output Type | NPN |
| Supply Voltage | 12-24 V DC |
| Switching Output | NO + NC |
| Housing Type | Rectangular |
Omron photoelectric sensor
₹ 650 / Piece Get Latest Price
| Series | E2B |
| Sensor Type | Capacitive |
| Sensing Distance | 5–10 mm |
| Output Type | NPN |
₹ 400 / Piece Get Latest Price
| Series | E2B |
| Sensor Type | Capacitive |
| Sensing Distance | 5–10 mm |
| Output Type | NPN |
| Supply Voltage | 12–24 V DC |
₹ 250 / Piece Get Latest Price
| Switch Type | Lever |
₹ 275 / Piece Get Latest Price
| Sensing Mode | Through Beam |
₹ 2300 / Piece Get Latest Price
| Actuator Type | Roller Lever |
| Contact Type | 2 NO+2 NC |
| Enclosure Rating | IP55 |
| Rated Current | 5 A |
| Rated Voltage | 240 V AC |
| Housing Material | Die Cast Aluminium |
₹ 450 / Piece Get Latest Price
| Sensing Type | Photoelectric |
Omron photoelectric sensor
₹ 1128 / Piece Get Latest Price
| Switch Type | NO |
R.B. Singh (Owner)
Vexa International
Ground Floor, Q - 053, Defence Empire Colony 1, Dadri Road, Tilpatta Golchakker, Near Tilpata, Villege
Greater Noida - 201306, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh, India