We are a leading Wholesale Trader of ax11c mitsubishi plc controller, cj2m cpu 35 omron, afpxhc60t-f panasonic, panasonic fp-x c30t plc, 3su1802-0aa00- 0ab1 siemens plc and panasonic plc i/o fpx-e30r from Greater Noida, India.
₹ 24000 / Piece Get Latest Price
| Series | FX2N |
| No Of I O Points | 24 I O |
| Output Type | Relay |
| Input Voltage | 24 V DC |
| Communication Port | RS485 |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Controller Type | Compact PLC |
₹ 60000 / Piece Get Latest Price
| Series | CJ1M |
| Controller Type | Compact PLC |
| No Of I O Points | 14 I O |
| Input Voltage | 24 V DC |
| Programming Software | CX-Programmer |
| Communication Port | RS232 |
₹ 2300 / Piece Get Latest Price
| Communication Port | RS485 |
| Output Type | Transistor |
| Input/Output Configuration | 60 IO points |
| Power Supply Voltage | 24 v |
| Model Series | FPX |
| Number Of I/O Points | 32 |
Panasonic : Programmable Logic Control PLC
₹ 22000 / Piece Get Latest Price
| Communication Port | USB |
| Output Type | Relay |
| Input/Output Configuration | 16/16 |
| Power Supply Voltage | 24 v |
| Model Series | FP0R |
| Number Of I/O Points | 9 |
₹ 1500 / Piece Get Latest Price
| Number of Digital Inputs (DI) | 12 |
| Number of Digital Outputs (DO) | 6 |
| Supply Voltage | 115/230V AC |
| Output Type | Transistor (DC) |
| Work Memory | 128 KB |
₹ 17570 / Piece Get Latest Price
| Communication Port | RS485 |
| Output Type | Open Collector |
| Input/Output Configuration | Mixed I/O |
| Power Supply Voltage | 100 v |
₹ 9379 / Piece Get Latest Price
| Communication Port | RS485 |
| Output Type | Open Collector |
| Input/Output Configuration | Mixed I/O |
₹ 73000 / Piece Get Latest Price
| Product Series | S7-300 |
| Number of Digital Inputs (DI) | 16 |
| Number of Digital Outputs (DO) | 16 |
| Supply Voltage | 24V DC |
| Output Type | Transistor (DC) |
| Work Memory | 128 KB |
| Communication Protocol | MPI/PPI |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 29500 / Piece Get Latest Price
| Communication Port | RS485 |
| Output Type | Open Collector |
| Input/Output Configuration | Mixed I/O |
| Power Supply Voltage | 100 v |
| Model Series | FP0R |
| Number Of I/O Points | 9 |
₹ 1000 / Piece Get Latest Price
| Product Series | S7-1500 |
| Number of Digital Inputs (DI) | 12 |
| Number of Digital Outputs (DO) | 6 |
| Supply Voltage | 115/230V AC |
| Output Type | Transistor (DC) |
₹ 2350 / Piece Get Latest Price
| Product Series | S7-1200 |
| Number of Digital Inputs (DI) | 8 |
| Number of Digital Outputs (DO) | 4 |
| Supply Voltage | 24V DC |
| Output Type | Relay |
| Work Memory | 64 KB |
₹ 1120 / Piece Get Latest Price
| Manufacturer Series | S7 ET 200 CPU |
| Mounting Type | DIN Rail |
₹ 35000 / Piece Get Latest Price
| Product Series | S7-1500 |
| Number of Digital Inputs (DI) | 12 |
| Number of Digital Outputs (DO) | 4 |
| Supply Voltage | 24V DC |
| Output Type | Relay |
| Work Memory | 128 KB |
₹ 9000 / Piece Get Latest Price
| Compatible Brand | Siemens |
| Cable Type | USB Programming |
| Cable Length | 5 m |
| Compatible PLC Series | S7-200 |
| Connector 1 (PC Side) | USB Type-A |
| Connector 2 (PLC Side) | 9-pin D-Type |
₹ 2700 / Piece Get Latest Price
| Connector Type | DB9 |
| Termination Type | Screw |
| Bus Speed | 9.6 kbps |
| Housing Type | Straight |
| Integrated Termination | Yes |
| IP Rating | IP40 |
₹ 78000 / Piece Get Latest Price
| Series | AC500 |
| Controller Type | Compact PLC |
| No Of I O Points | 24 I O |
| Input Voltage | 24 V DC |
| Programming Software | Codesys |
| Communication Port | Modbus |
₹ 2780 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
₹ 2800 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
₹ 8500 / Piece Get Latest Price
| Product Series | S7-200 SMART |
| Communication Protocol | MPI/PPI, Ethernet/IP, PROFIBUS |
₹ 8500 / Piece Get Latest Price
| Power Rating | 0.75 kW |
| Series | Micromaster 430 |
| Input Voltage | 380–480 V |
₹ 6298 / Piece Get Latest Price
| Product Series | S7-1500 |
| Number of Digital Inputs (DI) | 12 |
| Number of Digital Outputs (DO) | 6 |
| Supply Voltage | 115/230V AC |
R.B. Singh (Owner)
Vexa International
Ground Floor, Q - 053, Defence Empire Colony 1, Dadri Road, Tilpatta Golchakker, Near Tilpata, Villege
Greater Noida - 201306, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh, India