Leading Wholesale Trader of mitsubishi plc fx3u 128mr es, nj501-1400 omron plc, omron cp1w cif 11, omron cp2e-n30dr-d, nbw7-tw01b and cp2e-s30dt1-d omron from Greater Noida.
₹ 32000 / Piece Get Latest Price
| Series | FX3U |
| No Of I O Points | 128 I O |
| Output Type | Relay |
| Input Voltage | 24 V DC |
| Communication Port | RS485 |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Manufacturer Series | MELSEC-F Series |
| Controller Type | Modular PLC |
Minimum order quantity: 1 Piece
We are engaged in offering product to our clients. Our range of this products is widely appreciated by our clients.
₹ 275000 / Piece Get Latest Price
| Series | CP1E |
| Controller Type | Modular PLC |
| No Of I O Points | 60 I O |
| Input Voltage | 24 V DC |
| Programming Software | CX-Programmer |
| Communication Port | RS232 |
₹ 3500 / Piece Get Latest Price
| Series | CP1W |
₹ 16000 / Piece Get Latest Price
| Series | CP1H |
| Controller Type | Modular PLC |
| No Of I O Points | 14 I O |
| Input Voltage | 100 240 V AC |
₹ 16000 / Piece Get Latest Price
| Display Size | 5.6 inch |
| Display Resolution | 320 x 240 pixel |
| Touch Screen Type | Capacitive |
| Port Type | USB Port |
| Memory | 512 MB |
₹ 16782 / Piece Get Latest Price
| Series | CP2E |
| Controller Type | Compact PLC |
| No Of I O Points | 24 IO |
| Input Voltage | 24 V DC |
Minimum order quantity: 1 Piece
CP2E series compact PLC
₹ 24000 / Piece Get Latest Price
| Communication Port | RS485 |
| Output Type | Open Collector |
| Input/Output Configuration | Mixed I/O |
| Power Supply Voltage | 100 v |
₹ 21000 / Piece Get Latest Price
| Communication Port | USB |
| Output Type | Relay |
| Input/Output Configuration | 16/16 |
| Power Supply Voltage | 24 v |
| Model Series | FP0R |
| Number Of I/O Points | 9 |
₹ 14800 / Piece Get Latest Price
| Manufacturer Series | S7 ET 200 CPU |
₹ 32403 / Piece Get Latest Price
| Communication Port | RS485 |
| Output Type | Open Collector |
| Input/Output Configuration | Mixed I/O |
| Power Supply Voltage | 100 v |
₹ 87000 / Piece Get Latest Price
| Product Series | S7-300 |
| Number of Digital Inputs (DI) | 16 |
| Number of Digital Outputs (DO) | 16 |
| Supply Voltage | 24V DC |
| Output Type | Transistor (DC) |
| Work Memory | 128 KB |
| Communication Protocol | MPI/PPI |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 6230 / Piece Get Latest Price
| Manufacturer Series | S7 ET 200 CPU |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Output Type | Digital |
₹ 1280 / Piece Get Latest Price
| Manufacturer Series | S7 ET 200 CPU |
| Mounting Type | DIN Rail |
₹ 8000 / Piece Get Latest Price
| Product Series | S7-300 |
₹ 5600 / Piece Get Latest Price
| Product Series | S7-1500 |
| Number of Digital Inputs (DI) | 12 |
| Number of Digital Outputs (DO) | 6 |
| Supply Voltage | 115/230V AC |
₹ 16500 / Piece Get Latest Price
| Product Series | S7-200 SMART |
₹ 18000 / Piece Get Latest Price
| Product Series | S7-200 SMART |
| Number of Digital Inputs (DI) | 8 |
| Number of Digital Outputs (DO) | Digital Input Module |
| Supply Voltage | 24V DC |
| Output Type | Digital Input Module |
| Work Memory | 128 KB |
₹ 110000 / Piece Get Latest Price
| Number of Digital Inputs (DI) | 36 |
| Number of Digital Outputs (DO) | 6 |
| Supply Voltage | 24V DC |
| Output Type | Relay |
| Work Memory | 128 KB |
| Product Series | S7-1500 |
₹ 11700 / Piece Get Latest Price
| RTU Type | Modular |
| Protocol | Modbus RTU |
| Communication | Ethernet |
| DI Count | 9–16 DI |
| DO Count | 9–16 DO |
| AI Count | 5–8 AI |
| Supply Voltage | 48 V DC |
R.B. Singh (Owner)
Vexa International
Ground Floor, Q - 053, Defence Empire Colony 1, Dadri Road, Tilpatta Golchakker, Near Tilpata, Villege
Greater Noida - 201306, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh, India