Providing you the best range of ee-sx674-wr 1m - omron photoelectric sensor, e2ew-qx3d112-m1tgj 0.3m omron, omron e3jk-r4m1 photoelectric sensor, ee-sx672-wr 1m - omron photoelectric sensor, e3z-r61 omron and ee-sx672p-wr omron with effective & timely delivery.
₹ 500 / Piece Get Latest Price
| Sensing Mode | Through Beam |
| Sensing Distance | 5 m |
| Output Type | NPN |
| Supply Voltage | 5-24V |
| Switching Output | NO + NC |
₹ 1850 / Piece Get Latest Price
| Sensing Type | Capacitive |
| Sensing Distance | 4 mm |
| Output Type | PNP NC |
| Body Type | Rectangular |
Omron proximity sensor
₹ 1300 / Piece Get Latest Price
| Sensing Distance | 100 mm |
| Output Type | PNP |
| Supply Voltage | 10-30 V DC |
Omron photoelectric Switch
₹ 500 / Piece Get Latest Price
| Sensing Mode | Diffuse |
| Sensing Distance | 5 m |
| Output Type | PNP |
| Supply Voltage | 24 V DC |
| Switching Output | NC |
| Housing Type | Cylindrical M18 |
₹ 1350 / Piece Get Latest Price
| Sensing Mode | Retro Reflective |
| Sensing Distance | 100 mm |
| Output Type | NPN |
| Supply Voltage | 12-24 V DC |
Photoelectric switch
₹ 550 / Piece Get Latest Price
| Sensing Mode | Through Beam |
| Sensing Distance | 5 m |
| Output Type | PNP |
| Supply Voltage | 5-24 V DC |
| Switching Output | Selectable |
| Housing Type | T shap u type |
Photo microsensor
₹ 1200 / Piece Get Latest Price
| Protection Rating | IP67 |
| Brand | Panasonic |
| Output Type | PNP |
Cx-491 photoelectric sensor
₹ 550 / Piece Get Latest Price
| Protection Rating | PI64 |
| Brand | Panasonic |
| Output Type | PNP |
PM-K25P Panasonic sensors
₹ 600 / Piece Get Latest Price
| Sensing Mode | Through Beam |
| Sensing Distance | 300 mm |
| Output Type | NPN |
| Supply Voltage | 12-24 V DC |
| Switching Output | NO + NC |
| Housing Type | Cylindrical M12 |
₹ 2400 / Piece Get Latest Price
| Sensing Mode | Through Beam |
| Sensing Distance | 1 m |
| Output Type | NPN |
| Supply Voltage | 10-30 V DC |
| Switching Output | NO + NC |
₹ 6500 / Piece Get Latest Price
| Sensor Type | laser sensor |
₹ 300 / Piece Get Latest Price
| Length | 2m |
| Color | Black |
₹ 11000 / Piece Get Latest Price
| Display Size | 7 inch |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Phase | Single Phase |
₹ 3200 / Piece Get Latest Price
| Sensing Type | Capacitive |
| Sensing Distance | 4 mm |
| Output Type | PNP NC |
| Body Type | Rectangular |
R.B. Singh (Owner)
Vexa International
Ground Floor, Q - 053, Defence Empire Colony 1, Dadri Road, Tilpatta Golchakker, Near Tilpata, Villege
Greater Noida - 201306, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh, India