Our product range includes a wide range of mitsubishi electric fx5u-80mt/ess, mitsubishi q38b ., mitsubishi plc fx3g-14mt/es, mitsubishi plc fx3u 48 mr es, mitsubishi cc link module aj65sbtb1-32d and mitsubishi cc link module aj65sbtb1-32dt.
₹ 30144 / Piece Get Latest Price
| Series | FX5U |
| Controller Type | Modular PLC |
| No Of I O Points | 80 I O |
| Output Type | Digital |
| Input Voltage | 24 V DC |
| Dimensions (W x H x D) mm | 285 X 90 X 83 |
| Pulse Transmission Output | Transistor |
| Brand | Mitsubishi |
| Allowable Supply Voltage Range | 100-240 |
| Manufacturer Series | FX5U-80MT/ESS |
| Leakage Current at OFF | AC |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Cycle Time MOV (ns) | 34 |
| Usage/Application | Industrial |
| Number of Inputs | 40 |
| Program Language | Lader logic |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 9009 / Piece Get Latest Price
| Series | FX1N |
| No Of I O Points | 14 I O |
| Output Type | Relay |
| Input Voltage | 24 V DC |
| Communication Port | RS485 |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Controller Type | Compact PLC |
| Display Type | Without Display |
₹ 13593 / Piece Get Latest Price
| Series | FX2N |
| No Of I O Points | 24 I O |
| Output Type | Transistor |
| Input Voltage | 24 V DC |
| Communication Port | RS485 |
| Mounting Type | Panel Mount |
₹ 28000 / Piece Get Latest Price
| Series | FX5U |
| No Of I O Points | 80 I O |
| Output Type | Relay |
| Input Voltage | 24 V DC |
| Communication Port | RS485 |
| Mounting Type | Panel Mount |
₹ 13851 / Piece Get Latest Price
| Series | Q Series |
| No Of I O Points | 24 I O |
| Output Type | Transistor |
| Input Voltage | 100 240 V AC |
| Communication Port | RS485 |
| Mounting Type | Panel Mount |
₹ 13851 / Piece Get Latest Price
| Series | L Series |
| No Of I O Points | 32 I O |
| Output Type | Transistor |
| Input Voltage | 100 240 V AC |
| Communication Port | RS485 |
| Mounting Type | Panel Mount |
₹ 18848 / Piece Get Latest Price
| Series | FX5U |
| No Of I O Points | 24 I O |
| Output Type | Relay |
| Input Voltage | 24 V DC |
| Communication Port | RS485 |
| Mounting Type | Panel Mount |
₹ 13167 / Piece Get Latest Price
| Series | FX1N |
| No Of I O Points | 14 I O |
| Output Type | Relay |
| Input Voltage | 24 V DC |
| Communication Port | RS485 |
| Mounting Type | Panel Mount |
₹ 16739 / Piece Get Latest Price
| Series | FX1N |
| No Of I O Points | 14 I O |
| Output Type | Relay |
| Input Voltage | 24 V DC |
| Communication Port | RS485 |
| Mounting Type | Panel Mount |
₹ 18000 / Piece Get Latest Price
| Series | FX1N |
| No Of I O Points | 24 I O |
| Output Type | Relay |
| Input Voltage | 24 V DC |
| Communication Port | RS232 |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Controller Type | Compact PLC |
| Display Type | Without Display |
| Program Memory | 8 K Steps |
₹ 15694 / Piece Get Latest Price
| Series | FX1N |
| No Of I O Points | 14 I O |
| Output Type | Relay |
| Input Voltage | 24 V DC |
| Communication Port | RS485 |
| Mounting Type | Panel Mount |
₹ 1000 / Piece Get Latest Price
| Series | FX3G |
| No Of I O Points | 32 I O |
| Output Type | Transistor |
| Input Voltage | 100 240 V AC |
| Communication Port | RS485 |
| Mounting Type | Panel Mount |
₹ 1000 / Piece Get Latest Price
| Series | Q Series |
| No Of I O Points | 24 I O |
| Output Type | Transistor |
| Communication Port | USB |
| Mounting Type | Panel Mount |
₹ 11000 / Piece Get Latest Price
| Series | FX1N |
| No Of I O Points | 24 I O |
| Output Type | Relay |
| Input Voltage | 24 V DC |
| Communication Port | Modbus |
| Mounting Type | Panel Mount |
₹ 49950 / Piece Get Latest Price
| Series | FX1N |
| No Of I O Points | 24 I O |
| Output Type | Relay |
| Input Voltage | 24 V DC |
| Communication Port | RS485 |
| Mounting Type | Panel Mount |
₹ 8610 / Piece Get Latest Price
| Series | FX1N |
| No Of I O Points | 24 I O |
| Output Type | Relay |
| Input Voltage | 24 V DC |
| Communication Port | RS485 |
| Mounting Type | Panel Mount |
₹ 46620 / Piece Get Latest Price
| Output Type | Digital |
| Dimensions (W x H x D) mm | 27.4x98x89.3mm |
| Brand | Mitsubishi |
| Mounting Type | Panel Mount |
₹ 9899 / Piece Get Latest Price
| Output Type | Transistor |
| Dimensions (W x H x D) mm | cc link |
| Maximum Voltage Drop at ON | TRANSISTOR |
| Cycle Time MOV (ns) | 16 |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 42441 / Piece Get Latest Price
| Series | Q Series |
| No Of I O Points | CPU module |
| Output Type | CPU module |
| Input Voltage | 24 V DC |
₹ 18700 / Piece Get Latest Price
| Power | 3 HP |
| Usage | For Industrial Machinery |
| Rated Voltage | 480 V |
| Phase | Three phase |
| Brand | Mitsubishi |
| Ventilation space above and below | yes |
| Ventilation space at sides | yes |
| Motor Power | 2.2Kw |
| Frequency | 50Hz |
₹ 178300 / Piece Get Latest Price
| Display Size | 15 inch |
| Control Type | Touch Screen |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Phase | Single Phase |
| Display Colors | 64k |
₹ 31600 / Piece Get Latest Price
| Series | FR-A800 |
| Power Rating | 2.2 kW |
| Input Voltage | 200 V |
| Input Phase | 3 Phase |
| Control Mode | V/F Control |
| Motor Power | 7.5 HP |
| Enclosure | Panel Mount |
₹ 15500 / Piece Get Latest Price
| Series | MR-JE |
| Power Rating | 100 W |
| Input Voltage | 200 VAC |
| Phase | Single Phase |
₹ 36196 / Piece Get Latest Price
| Display Size | 5.7 inch |
| Type Of Communication | CC-Link |
| Touch Screen Type | Resistive |
| Display Resolution | 640 x 480 pixels |
| Display Type | 256 Colors |
| Power Supply Voltage | 24 V |
₹ 32486 / Piece Get Latest Price
| Series | MR-J2S |
| Power Rating | 100 W |
| Input Voltage | 100 VAC |
| Phase | Single Phase |
| Control Mode | Position + Speed |
| Feedback Type | Incremental Encoder |
₹ 32486 / Piece Get Latest Price
| Series | MR-JE |
₹ 187000 / Piece Get Latest Price
| Display Size | 15 inch |
| Control Type | Touch Screen |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Dimension | 15 inch |
₹ 9416 / Piece Get Latest Price
| Series | VFD-M |
| Power Rating | 0.75 kW |
| Input Voltage | 380–480 V |
| Input Phase | 3 Phase |
₹ 16900 / Piece Get Latest Price
| Number of Channels | 16 |
| Brand | Siemens |
| Model Name/Number | sm1223 dc/dc |
| Power | nput signals with 24 V DC and has transistor outputs with an output current of 0.5 A |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 9000 / Piece Get Latest Price
R.B. Singh (Owner)
Vexa International
Ground Floor, Q - 053, Defence Empire Colony 1, Dadri Road, Tilpatta Golchakker, Near Tilpata, Villege
Greater Noida - 201306, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh, India