Pioneers in the industry, we offer digital mitshibuti plc, mitsubishi fx5u 80mr/es, fx5u 80mr es mitsubishi plc, mitsubishi fx5 8ad module, mitsubishi fx5 4da adp and mitsubisi fx3g 40mt es from India.
₹ 15000 / Piece Get Latest Price
| Manufacturer Series | FX1S |
| Output Type | Digital |
| Brand | Mitshibuti |
| Mounting Type | Rack Mount |
| No. of Outputs | 8 |
| Height | 90mm |
| Width | 75mm |
| Weight (kg) | 0.4000 |
| Input Type | 24 VDC Sink/Source |
| No. of Inputs | 12 |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 30416 / Piece Get Latest Price
| Series | FX5U |
| Controller Type | Modular PLC |
| No Of I O Points | 80 I O |
| Output Type | Relay |
| Input Voltage | 24 V DC |
| Dimensions (W x H x D) mm | 285 X 90 X 83 |
| Brand | Mitsubishi |
| Manufacturer Series | FX5U |
| Mounting Type | Panel Mount |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 39280 / Piece Get Latest Price
| Output Type | Relay |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Dimensions (W x H x D) mm | 285 X 90 X 83 |
| Allowable Supply Voltage Range | 100-240 |
| Cycle Time MOV (ns) | 34 |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 15711 / Piece Get Latest Price
| Series | FX5U |
| Controller Type | Modular PLC |
| No Of I O Points | 8 inputs |
| Output Type | Analog |
| Input Voltage | 24 V DC |
| Dimensions (W x H x D) mm | 50 X 90 X 83 |
| Brand | Mitsubishi |
| Allowable Supply Voltage Range | -10 -10, 0-10, 0-5,1-5 |
| Manufacturer Series | FX5-8AD |
| I/O Points | 8 |
| Display Type | Digital |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Usage/Application | Industrial |
| Number of Inputs | 8 |
| Program Language | Lader logic |
| Power Supply (V) | 24V |
| Current Type | DC |
| Min. Ambient Temperature ( DegreeC) | -20 to 55 |
| Type | ANALOG INPUT (+ THERM./RTD) |
₹ 9975 / Piece Get Latest Price
| Manufacturer Series | FX5 |
| Output Type | Analog |
| Dimensions (W x H x D) mm | 17.6 X 106 X 89.1 |
| Brand | Mitsubishi |
| Allowable Supply Voltage Range | 24V |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Usage/Application | Automation |
₹ 15500 / Piece Get Latest Price
| Series | FX3G |
| Controller Type | Modular PLC |
| No Of I O Points | 40 I O |
| Output Type | Transistor |
| Input Voltage | 24 V DC |
| Dimensions (W x H x D) mm | 130X 90X 86 |
| Maximum Voltage Drop at ON | 100-240 |
| Mounting Type | Panel Mount |
₹ 5040 / Piece Get Latest Price
| Series | FX2N |
| No Of I O Points | 14 I O |
| Output Type | Relay |
| Input Voltage | 24 V DC |
| Communication Port | RS485 |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Controller Type | Compact PLC |
| Program Memory | 8 K Steps |
₹ 16044 / Piece Get Latest Price
| Series | FX2N |
| No Of I O Points | 32 I O |
| Output Type | Relay |
| Input Voltage | 24 V DC |
| Communication Port | RS485 |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Controller Type | Compact PLC |
| Display Type | Inbuilt LCD |
₹ 32277 / Piece Get Latest Price
| Series | FX1N |
| No Of I O Points | 24 I O |
| Output Type | Relay |
| Input Voltage | 24 V DC |
| Communication Port | RS485 |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Controller Type | Compact PLC |
| Display Type | Without Display |
₹ 4100 / Piece Get Latest Price
| Series | FX2N |
| No Of I O Points | 24 I O |
| Output Type | Relay |
| Input Voltage | 24 V DC |
| Communication Port | RS232 |
| Mounting Type | Panel Mount |
₹ 10700 / Piece Get Latest Price
| Series | FX2N |
| No Of I O Points | 24 I O |
| Output Type | Relay |
| Input Voltage | 24 V DC |
| Communication Port | RS485 |
| Mounting Type | Panel Mount |
₹ 8275 / Piece Get Latest Price
| Output Type | Analogue |
| Mounting Type | Rack Mount |
₹ 6358 / Piece Get Latest Price
| Output Type | Relay |
| Mounting Type | Rack Mount |
| Dimensions (W x H x D) mm | 40X90X83 |
| Brand | Mitsubishi |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 18000 / Piece Get Latest Price
| Series | FX5U |
| No Of I O Points | 80 I O |
| Output Type | Relay |
| Input Voltage | 24 V DC |
| Communication Port | RS485 |
| Mounting Type | Panel Mount |
₹ 74190 / Piece Get Latest Price
| Series | FX1N |
| No Of I O Points | 24 I O |
| Output Type | Transistor |
| Input Voltage | 24 V DC |
| Communication Port | RS485 |
| Mounting Type | Panel Mount |
₹ 7619 / Piece Get Latest Price
| Series | L Series |
| No Of I O Points | 24 I O |
| Output Type | Transistor |
| Input Voltage | 100 240 V AC |
| Communication Port | RS485 |
| Mounting Type | Panel Mount |
₹ 7961 / Piece Get Latest Price
| Series | FX1N |
| No Of I O Points | 24 I O |
| Output Type | Transistor |
| Input Voltage | 100 240 V AC |
| Communication Port | Ethernet |
| Mounting Type | Panel Mount |
₹ 13851 / Piece Get Latest Price
| Series | Q Series |
| No Of I O Points | 24 I O |
| Output Type | Relay |
| Input Voltage | 24 V DC |
| Communication Port | Modbus |
| Mounting Type | Panel Mount |
₹ 5100 / Piece Get Latest Price
| Series | iQ F |
| No Of I O Points | 40 I O |
| Output Type | Transistor |
| Input Voltage | 24 V DC |
| Communication Port | USB |
| Mounting Type | Panel Mount |
₹ 18506 / Piece Get Latest Price
| Series | FX1N |
| No Of I O Points | 14 I O |
| Output Type | Relay |
| Input Voltage | 24 V DC |
| Communication Port | RS232 |
| Mounting Type | Rack Mount |
₹ 4237 / Piece Get Latest Price
| Series | FX1N |
| No Of I O Points | 14 I O |
| Output Type | Relay |
| Input Voltage | 24 V DC |
| Communication Port | RS232 |
| Mounting Type | Panel Mount |
₹ 33810 / Piece Get Latest Price
| Series | Q Series |
| No Of I O Points | 24 I O |
| Output Type | Transistor |
| Input Voltage | 100 240 V AC |
| Communication Port | RS485 |
| Mounting Type | Panel Mount |
₹ 17500 / Piece Get Latest Price
| Series | FX2N |
| No Of I O Points | 24 I O |
| Output Type | Transistor |
₹ 10000 / Piece Get Latest Price
| Series | FX3U |
| Controller Type | Modular PLC |
| No Of I O Points | 8 IO |
| Input Voltage | 24 V DC |
“Vexa International” is wholesaler of Automation parts (Mitsubishi, Omron, Panasonic, Delta, Siemens, Schneider, ABB, Allen-Bradley, Yaskaya, Multi span, sick, Autonics, Pizzato)
₹ 25000 / Piece Get Latest Price
| Series | Q Series |
| No Of I O Points | It's a CPU |
| Output Type | Its a CPU module |
| Input Voltage | 24 V DC |
| Communication Port | CC-Link |
Minimum order quantity: 1 Piece
“Vexa International” is wholesaler of Automation parts (Mitsubishi, Omron, Panasonic, Delta, Siemens, Schneider, ABB, Allen-Bradley, Yaskaya, Multi span, sick, Autonics, Pizzato)
₹ 48636 / Piece Get Latest Price
| Series | FX5U |
| No Of I O Points | 14 I O |
| Output Type | Relay |
| Input Voltage | 24 V DC |
| Communication Port | RS485 |
| Mounting Type | Panel Mount |
₹ 80052 / Piece Get Latest Price
| Series | FX1N |
| No Of I O Points | 24 I O |
| Output Type | Transistor |
| Input Voltage | 100 240 V AC |
| Communication Port | RS485 |
| Mounting Type | Panel Mount |
₹ 8673 / Piece Get Latest Price
| Series | FX5U |
| No Of I O Points | 24 I O |
| Output Type | Relay |
| Input Voltage | 24 V DC |
| Communication Port | RS232 |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Controller Type | Compact PLC |
₹ 8673 / Piece Get Latest Price
| Series | FX1N |
| No Of I O Points | 14 I O |
| Output Type | Relay |
| Input Voltage | 24 V DC |
| Communication Port | RS485 |
| Mounting Type | Panel Mount |
₹ 10962 / Piece Get Latest Price
| Series | FX1N |
| No Of I O Points | 24 I O |
| Output Type | Relay |
| Input Voltage | 24 V DC |
| Communication Port | RS485 |
| Mounting Type | Panel Mount |
₹ 24187 / Piece Get Latest Price
| Output Type | Digital |
| Mounting Type | Panel Mount |
₹ 13200 / Piece Get Latest Price
| Series | FX2N |
| No Of I O Points | 24 I O |
| Output Type | Relay |
| Input Voltage | 24 V DC |
| Communication Port | RS485 |
| Mounting Type | Panel Mount |
₹ 32000 / Piece Get Latest Price
| Series | FX3U |
| Controller Type | Modular PLC |
| No Of I O Points | 128 I O |
| Input Voltage | 24 V DC |
₹ 30429 / Piece Get Latest Price
| Series | FX5U |
| No Of I O Points | 60 I O |
| Output Type | Relay |
| Input Voltage | 24 V DC |
| Communication Port | USB |
| Mounting Type | Panel Mount |
₹ 25000 / Piece Get Latest Price
| Series | FX3U |
| No Of I O Points | 32 I O |
| Output Type | Transistor |
₹ 34377 / Piece Get Latest Price
| Series | FX2N |
| No Of I O Points | 24 I O |
| Output Type | Relay |
| Input Voltage | 24 V DC |
| Communication Port | RS485 |
| Mounting Type | Panel Mount |
₹ 12054 / Piece Get Latest Price
| Series | FX2N |
| No Of I O Points | 14 I O |
| Output Type | Transistor |
| Input Voltage | 24 V DC |
| Communication Port | Modbus |
| Mounting Type | Panel Mount |
₹ 20664 / Piece Get Latest Price
| Series | Q Series |
₹ 16500 / Piece Get Latest Price
| Series | FX3G |
| No Of I O Points | 24 I O |
| Output Type | Transistor |
| Input Voltage | 100 240 V AC |
₹ 14874 / Piece Get Latest Price
| Manufacturer Series | MELSEC-Q Series |
| Mounting Type | Panel Mount |
R.B. Singh (Owner)
Vexa International
Ground Floor, Q - 053, Defence Empire Colony 1, Dadri Road, Tilpatta Golchakker, Near Tilpata, Villege
Greater Noida - 201306, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh, India