Our product range includes a wide range of havells mccb.
₹ 3400 / Piece Get Latest Price
| No. of Poles | 3 Pole |
| Breaking Capacity | 50kA |
| Rated Current | 250 A - 630 A |
| Brand | Havells |
| Certification | CE Certified |
| Voltage | 415V |
| Trip Type | Thermal Magnetic |
| Frequency | 50Hz |
Different Current Ratings provide selection option depending on varied load conditions.
Version - 3P & 4PwsnOffered in different pole configurations based on system requirement.
Microprocessor Based Release with Adjustable SettingsElectronic MCCB offers close, accurate & reliable protection against overload and short circuit fault
R.B. Singh (Owner)
Vexa International
Ground Floor, Q - 053, Defence Empire Colony 1, Dadri Road, Tilpatta Golchakker, Near Tilpata, Villege
Greater Noida - 201306, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh, India