Pioneers in the industry, we offer siemens sinamics 6sl3000-0ch31-6aao, siemens sinamics 6sl3066-4ca00-0aa0, lenze frequency converter, siemens sinamics 6sl3000-2de41-4aa0, siemens sinamics 6sl3000-2dh32-2aa0 and siemens sinamics 6sl3203-0be23-8ba0 from India.
₹ 32500 / Piece Get Latest Price
| Power Rating | 1.5 kW |
| Series | Sinamics G130 |
| Input Voltage | 220 V |
| Motor Power | 3 HP |
| Application | Conveyor |
| Part Name | Control Unit |
₹ 5000 / Piece Get Latest Price
| Motor Power | 7.5kW |
| Enclosure Type | IP21 |
| Control Method | V/F Control |
| Communication Interface | Profibus |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 200000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 50 KVA |
| Input Voltage | voltage clas: 400/500 V, 3/PE AC(0.37...45.0 kW) ; |
| Usage/Application | Industrial |
| Phase | Three Phase |
| Current | AC |
| Model Name/Number | E84AVSCE7524VX0 |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 32500 / Piece Get Latest Price
| Power Rating | 0.75 kW |
| Series | Micromaster 430 |
| Input Voltage | 380–480 V |
₹ 55000 / Piece Get Latest Price
| Power Rating | 1.5 kW |
| Series | Micromaster 420 |
| Input Voltage | 415 V |
| Motor Power | 1 HP |
| Application | Conveyor |
| Part Name | Control Unit |
₹ 42000 / Piece Get Latest Price
| Power Rating | 2.2 kW |
| Series | Micromaster 440 |
| Input Voltage | 500 V |
| Motor Power | 2 HP |
| Application | Conveyor |
| Part Name | Control Unit |
₹ 26000 / Piece Get Latest Price
| Power Rating | 3.7 kW |
| Series | Micromaster 420 |
| Input Voltage | 415 V |
| Motor Power | 2 HP |
| Application | Conveyor |
| Part Name | Control Unit |
₹ 44000 / Piece Get Latest Price
| Power Rating | 0.75 kW |
| Series | Micromaster 430 |
| Input Voltage | 440 V |
₹ 46000 / Piece Get Latest Price
| Power Rating | 5.5 kW |
| Series | Micromaster 420 |
| Input Voltage | 440 V |
| Motor Power | 2 HP |
| Application | Pump |
| Part Name | AC Drive |
₹ 42000 / Piece Get Latest Price
| Power Rating | 0.75 kW |
| Series | Micromaster 430 |
| Input Voltage | 380–480 V |
| Motor Power | 1 HP |
₹ 112742 / Piece Get Latest Price
| Power Rating | 5.5 kW |
| Series | Micromaster 430 |
| Input Voltage | 440 V |
| Motor Power | 1 HP |
| Part Name | AC Drive |
| Input Phase | 1 Phase |
₹ 85000 / Piece Get Latest Price
| Power Rating | 0.75 kW |
| Series | Micromaster 430 |
| Input Voltage | 380–480 V |
| Motor Power | 1 HP |
R.B. Singh (Owner)
Vexa International
Ground Floor, Q - 053, Defence Empire Colony 1, Dadri Road, Tilpatta Golchakker, Near Tilpata, Villege
Greater Noida - 201306, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh, India