Pioneers in the industry, we offer gv2me14 mpcb ., 3sk1121-2ab40 and 6ep1935-6md11 siemens from India.
₹ 2668 / Piece Get Latest Price
| Setting Range | 0.1–0.16 A |
| Rated Operational Current | 16 A |
| Phase | Three Phase |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Trip Class | Class 10 |
| Breaking Capacity | 50 kA |
| Control Voltage | 230 V AC |
₹ 22433 / Piece Get Latest Price
| Rated Current | 40 A |
| Rated Voltage | 240 V |
| Pole Type | 4 Pole |
| Coil Voltage | 24 V AC |
| Utilization Category | AC-1 |
| Series | 3RH |
₹ 42000 / Piece Get Latest Price
| Rated Voltage | 22 kV |
| Rated Current | 1250 A |
| Rated Short Circuit Current | 25 kA |
| Mounting Type | Indoor |
| Poles | 3 Pole |
| Mechanism Type | Spring Operated |
R.B. Singh (Owner)
Vexa International
Ground Floor, Q - 053, Defence Empire Colony 1, Dadri Road, Tilpatta Golchakker, Near Tilpata, Villege
Greater Noida - 201306, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh, India