Prominent & Leading Wholesale Trader from Greater Noida, we offer mitsubishi mr bat6v1set, toshiba lithium battery er6v 3.6v, mitsubishi mr-bat6v1set, 6es72918gh230xa0, oshiba lithium battery er3v/3.6v and 6es72918ba200xa0.
₹ 750 / Piece Get Latest Price
| Size Code | Lithium battery |
| Chemistry | Li-ion |
| Nominal Voltage | 6V |
₹ 550 / Piece Get Latest Price
| Size Code | AA |
| Chemistry | Li-ion |
| Nominal Voltage | 3.6 |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Usage | for Electronics |
| Brand | Toshiba |
| Model Name/Number | ER6V 3.6V |
| Is It Rechargeable | No |
₹ 750 / Piece Get Latest Price
| Size Code | CR2032 |
| Chemistry | Li-ion |
| Nominal Voltage | 1.5 V |
| Series | Coin |
| Pack Size | 2 Pieces |
| Rechargeable | Yes |
| Shelf Life | 5 Years |
₹ 5000 / Piece Get Latest Price
| Memory Type | Flash-EPROM. |
| Capacity | 256 Kbytes. |
| Form Factor | Micro Memory Card / Plug-in Module |
| Speed | 187.5 K bite |
| Usage | PLC |
₹ 550 / Piece Get Latest Price
| Size Code | CR2025 |
| Chemistry | Li-MnO2 |
| Nominal Voltage | 1.5 V |
| Series | Coin |
| Pack Size | 2 Pieces |
| Rechargeable | Yes |
| Shelf Life | 5 Years |
₹ 3000 / Piece Get Latest Price
| Battery Chemistry | Lithium-ion (NMC) |
| Nominal Voltage | 3V |
| Capacity | 1.5Ah |
| Application | PLC |
| Warranty | 1 Year |
R.B. Singh (Owner)
Vexa International
Ground Floor, Q - 053, Defence Empire Colony 1, Dadri Road, Tilpatta Golchakker, Near Tilpata, Villege
Greater Noida - 201306, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh, India