We are a leading Wholesale Trader of allen bradley 20g21fc011ja0nnnnn, allen bradley 20g21fc037ja0nnnnn, allen bradley 20g21fc022ja0nnnnn and 22a-d1p4n104 powerflex 4- 0.4 kw (0.5 hp) ac drive from Greater Noida, India.
₹ 50000 / Piece Get Latest Price
| Phase | 3 Phase |
₹ 48000 / Piece Get Latest Price
| Brand | ALLEN BRADLEY |
| Phase | 3 Phase |
₹ 30000 / Piece Get Latest Price
| Output Type | Analog |
| Mounting Type | Panel Mount |
₹ 51794 / Piece Get Latest Price
| Series | PowerFlex 4 |
| Power Rating | 0.37 kW |
| Input Voltage | 200–240 V |
| Input Phase | 1 Phase |
| Frequency Rating | 50-60 |
|---|---|
| Input Voltage Rating | 480V AC |
| Output Current Rating | 1.4 A |
| Power Factor | 0.98 |
| User Interface | Integral Keypad, LED Display |
R.B. Singh (Owner)
Vexa International
Ground Floor, Q - 053, Defence Empire Colony 1, Dadri Road, Tilpatta Golchakker, Near Tilpata, Villege
Greater Noida - 201306, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh, India