Wholesale Trader of a wide range of products which include yaskawa servo motor sgmps-01aca61-e 100w, sgm7g-09a7c61, sgm7j-04afc6s yaskawa servo. motor, msmd022s3u, mitsubishi q81bd-j71gp21-sx . and panasonic ac servo motor mhmj042p1u.
₹ 22500 / Piece Get Latest Price
| Power | 0.1 KW |
₹ 35000 / Piece Get Latest Price
| Input Phase | 3 phase |
| Motor Type | Rotary |
| Shaft Type | Straight with Keyway |
| Mounting Type | Face Mount |
| Voltage | 400 v |
| Torque | 5.39 nm |
| Power | 0.85 kw |
| Speed | 1500 rpm |
| Brand | Yaskawa |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 21300 / Piece Get Latest Price
| Phase | 3 phase |
| Motor Type | Rotary |
| Shaft Type | Straight with Keyway |
| Mounting Type | Flange Mounted |
| Voltage | 200 v |
| Rated Torque | 8.92 nm |
| Power | 1.5 kw |
| Current | 10.7 a |
| Rated Speed | 3000 rpm |
₹ 25125 / Piece Get Latest Price
| Input Phase | Single Phase |
| Brake | Without Brake |
| Encoder Resolution | 20 bit |
| Mounting | Flange |
| Voltage | 230 V |
| Brand | Panasonic |
Panasonic servo motor
₹ 100000 / Piece Get Latest Price
| Series | L Series |
| No Of I O Points | 24 I O |
| Output Type | Transistor |
| Input Voltage | 24 V DC |
| Communication Port | USB |
| Mounting Type | Panel Mount |
₹ 12500 / Piece Get Latest Price
| Input Phase | 3 phase |
| Control Method | Torque |
| Frame Size | A |
Part Number. MHMJ042S1S. Product. Servo Motor. Details. High inertia, Lead wire type, IP65. Product Name
₹ 33855 / Piece Get Latest Price
| Input Phase | 1 phase |
| Control Method | Speed |
| Frame Size | B |
| Voltage | 220 v |
| Torque | 0.16 nm |
₹ 19000 / Piece Get Latest Price
| Phase | 1 phase |
| Motor Type | Linear |
| Shaft Type | Plain Shaft |
| Mounting Type | Flange and Foot Mount |
R.B. Singh (Owner)
Vexa International
Ground Floor, Q - 053, Defence Empire Colony 1, Dadri Road, Tilpatta Golchakker, Near Tilpata, Villege
Greater Noida - 201306, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh, India